wz

shaggy


Přejdi na obsah

MAINE COON

SHAGGY JEWEL

Chovatelská stanice mainských mývalích koček

Existuje více teorií a dokonce i několik legend o původu mainských mývalích koček. Pro žádnou z nich však neexistují ani důkazy ani jiné potvrzující argumenty a tak jejich původ zůstává tak trochu obestřen tajemstvím.

Jisté je, že se jedná o jedno z nejstarších přirozených amerických plemen koček a největší plemeno domácích a ušlechtilých koček.

Mainky jsou velmi milé, přátelské a společenské kočky. Jsou velmi komunikativní a inteligentní. Ne nadarmo se o nich říká, že mají psí povahu. Jsou spokojené a šťastné v přítomnosti a blízkosti svých lidí, i když většinou vysloveně nemilují chování v náručí nebo na klíně. Rády se zapojují do všech domácích aktivit a samozřejmě se vším rády pomáhají a u všeho asistují. Vždy jsou dobře naladěné a připravené ke hře. Mainky dospívají až mezi druhým a třetím rokem věku, kdy se jejich vývoj a růst teprve ukončuje, ale svou kotěcí hravost si uchovávají po celý život. Jsou také velmi přátelské a tolerantní k ostatním čtyřnohým členům domácnosti, jako jsou třeba psi.

Mainská mývalí kočka působí mohutným dojmem. Dospělí kocourci mývají 8-12kg, kočičky bývají o něco málo menší, avšak s váhou kolem 5-7kg též působí impozantně. Typické jsou pro mainky velké a vysoko posazené uši s dlouhými a výraznými štětičkami a dlouhý, dobře osrstěný vlající ocas. Srst je polodlouhá, přesto však nevyžaduje tolik kartáčování, protože není náchylná k plstnatění. Žádoucí jsou límec a kalhotky.

U tohoto plemene je akceptovatelná skoro každá barva a vzor srsti. Nejběžnějšími barvy jsou černá, červená, krémová, stříbrná, modrá, želvovinová a bílá. Oči mohou být oříškové, zelené, měděné, modré, dokonce může mít každé jinou barvu.Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku